ALBTIME.COM

Shqip dhe në kohe

 • 40cd9d35ae8058700b85d039a8c17de6

  Rusia kërkon rivendosjen e armëpushimit

  Rusia apelon përmes ministrit të Jashtëm, Sergei Lavrov, për ta kthyer vendosjen e një armëpushimi në boshtin e negociatave të sotme, të parashikuara të mbahen në kryeqytetin bjellorus Minsk mes zyrtarëve ukrainas, atyre rusë, separatistëve e monitoruesve ndërkombëtarë.

 • 300x200

  Rama dhe Basha akuza për Bashkinë e Tiranës

  Kryeministri Edi Rama ka komentuar sërish sot aksionin për prishjen e ndërtimeve në sheshin “Nënë Tereza”, që bëhen në kuadër të vizitës që Papa Françesku do të mbajë në Shqipëri.

 • 300x200

  Vucic viziton xhandarët në kufi me Kosovën (Video)

  Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vucic, ka vizituar sot paradite xhandarmërinë serbe në Merdar, afër kufirit me Kosovën, raportojnë mediat e Beogradit. Ditë më parë në këtë pjesë u vra një xhandar serb dhe një shqiptar, ndërsa një tjetër u plagos, pasi kishin hyrë në territorin e Serbisë...

1008886_10151652884951308_1340732301_o

Lifestyle

Sport

 • Futboll
  210x150
  Kthehet Luis Suarezi, me një dhuratë p&e...
 • Futboll
  210x150
  Hernandez arrin në Madrid, huazohet nga Man U...
 • Sport
  210x150
  Balotelli e kalon testin te Rodgers

Show Biz

 • 300x200

  Beatrix Ramosaj kërkon të martohet me ...

  Këngëtarja simpatike, Beatrix Ramosaj, ka kohë që është në pritje të “princit” të saj. Me anë të një statusi në Instagram, ajo i ka kërkuar aktorit anglez, Theo James, q&...